Menu Zamknij

Aktualizacja wspólników spółki

Jeśli przyjrzymy się spółkom handlowym, składy ich wspólników mogą ulegać zmianom w każdej chwili. Jednak należy pamiętać o tym, że każdorazowa zmiana ich składu musi zostać zaktualizowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jak wiadomo wszelkie informacje, które są zawarte w KRS muszą być aktualne i zgodne ze stanem faktycznym. Jeśli nastąpi sytuacja, że informacje w rejestrze będą nieaktualne, to wspólnicy będą ponosić konsekwencje za niewywiązanie się ze swoich obowiązków. Informacje te są ogólnodostępne, gdyż Krajowy Rejestr Sądowy posiada status publicznego.

Jakie dane muszą w pierwszej kolejności być aktualizowane?
Otóż poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, kiedy to przedsiębiorcy czym prędzej muszą dokonać aktualizacji danych w KRS. Mowa o:
– sprzedaży udziałów przez któregoś ze wspólników,
– przejęciu udziałów wspólnika, który ze spółki został wyłączony,
– umorzeniu udziałów wspólnika, który został ze spółki wyłączony,
– obejmowaniu udziałów, które dopiero zostały utworzone.

Na dokonanie aktualizacji danych spółki w KRS wspólnicy mają 7 dni od chwili, w której owa zmiana zaistniała. Zgłoszenia aktualizacyjnego należy dokonać w formie elektronicznej, co automatycznie wymaga od przedsiębiorcy posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Wraz ze zmianą składu wspólników, ważne jest dokonanie aktualizacji listy adresów do doręczeń wspólników, jak również członków zarządu. W razie potrzeby sąd musi mieć wgląd do aktualnych danych, by móc kontaktować się ze wspólnikiem drogą korespondencyjną.

Polecamy również:
1. Obniżenie kapitału zakładowego S24
2. Tekst jednolity umowy spółki do KRS

Rejestracja spółki w S24

Oferujemy kompleksową pomoc w przeprowadzeniu procedury rejestracji spółki w S24. W imieniu klienta dopełniamy niezbędnych formalności rejestracyjnych mających na celu uzyskanie wpisu.

Więcej informacji

Rejestracja spółki PRS

Zajmujemy się również przeprowadzeniem procedury rejestracji spółki w PRS. Sporządzamy umowę w formie aktu notarialnego i składamy w systemie PRS.

Więcej informacji

Dodatkowe usługi

Oferujemy również szereg usług dodatkowych dla właścicieli firm. Zajmujemy się m.in. prowadzeniem księgowości, aktualizacją w KRS, likwidacją spółek, sprzedażą e-podpisów a także usługami e-biura.

Więcej informacji

KONTAKT

Skontaktuj się już teraz, aby poznać szczegóły oferty. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące współpracy oraz przedstawimy informacje na temat świadczonych usług. ZAPRASZAMY

Więcej informacji
S24 - rejestracja spółki