Menu Zamknij

Wybór systemu do rejestracji spółki – PRS czy S24?

W jaki sposób przeprowadzić procedurę rejestracji spółki? Który system – PRS czy S24 – będą korzystniejszym rozwiązaniem? W jaki sposób ograniczyć formalności do minimum?

Wielu przyszłych przedsiębiorców zastanawia się nad tym, w jaki sposób założyć firmę w Polsce. W początkowych etapach należy dokonać odpowiedniej analizy pozwalającej na wybór najkorzystniejszej formy prawnej stanowiącej podstawę prowadzonej działalności. W Polsce do najczęściej wybieranej formy prawnej zaliczamy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Następnym etapem jest wybór odpowiedniego systemu do przeprowadzenia rejestracji spółki. Jak założyć spółkę? Który system wybrać?

◾◾◾ S24 – system odpowiedni dla osób, które nie potrzebują zapisów specjalnych w umowie spółki – wymagane jest skorzystanie z przygotowanego w systemie wzorca umowy bez możliwości modyfikacji zapisów.
◾◾◾ PRS – system odpowiedni dla osób, które chcą opracować z pomocą notariusza zapisy umowy spółki regulujące jej późniejsze funkcjonowanie na rynku.

Niezależnie od wybranego sposobu rejestracji spółki warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów, którzy pomogą bezbłędnie przygotować dokumentację oraz doradzą w podjęciu wielu istotnych decyzji.

S24 - rejestracja spółki