Menu Zamknij

Rejestracja spółki przez internet – zalety

System do rejestracji spółek przez internet powstał w celu uproszczenie procedury zakładania niektórych podmiotów gospodarczych, w naszym kraju. Aby zachęcić przyszłych przedsiębiorców do otwierania swoich firm postanowiono zniwelować wszystkie niedogodności związane z procesem rejestracji tradycyjnej. Odkąd udostępniono system, zanotowano wzrost liczby nowych spółek, a większość z nich zakładana jest online.

Największymi zaletami rejestracji spółki przez internet są:

– Oszczędność czasu – podczas tradycyjnej rejestracji spółek czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku trwa nawet 2 tygodnie, dodatkowo na uwadze należy mieć także czas jaki poświęca się na skompletowanie dokumentów i ich złożenie. W przypadku rejestracji internetowej, odpowiedź z sądu otrzymujemy po 24h.

– Ograniczenie formalności – w przypadku rejestracji internetowej nie ma konieczności sporządzania umowy spółki, wypełniania licznych wniosków. Wystarczy wypełnić kilka krótkich formularzy wygenerowanych przez system i przesłać je za pomocą jednego kliknięcia myszką.

– Ograniczenie kosztów – brak konieczności sporządzenia umowy w formie aktu notarialnego to sposób na dużą oszczędność, należy także pamiętać o braku konieczności uiszczenia opłaty za taksę notarialną. W przypadku rejestracji online niższe są także pozostałe opłaty, i tak opłata za wpis kosztuje tylko 250 zł, a nie 500 jak jest to w przypadku tradycyjnej rejestracji.

S24 - rejestracja spółki