Menu Zamknij

Założenie firmy online – krok po kroku

Na obecną chwilę przedsiębiorcy w Polsce mają możliwość zarejestrowania spółki za pośrednictwem Internetu, co znacznie przyspiesza cały proces. Jednak, aby móc przeprowadzić rejestrację spółki przez Internet, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego, bądź podpisu kwalifikowanego. Często stosowanym rozwiązaniem jest również wyznaczenie pełnomocnika.

By przeprowadzić rejestrację spółki online, należy wypełnić wniosek oraz złożyć go na stronie Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W sporządzanym wniosku wymagane jest podanie danych takich, jak:
– imię, nazwisko i PESEL,
– adres zamieszkania + adresy dotyczące firmy,
– nazwa zakładanej firmy,
– kody PKD dotyczące zakładanej firmy,
– planowaną ilość zatrudnianych pracowników,
– informacje o ubezpieczeniu społecznym i zdrowotnym,
– formę opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych,
– adres, gdzie przechowywana będzie dokumentacja księgowa,
– informacja o firmowym rachunku bankowym,
– informacje odnośnie pełnomocnictw.

Prowadzenie własnej działalności to spełnienie zawodowych marzeń niejednej osoby. Jednak polskie prawo jest na tyle skomplikowane i tak często ulega zmianom, że niezwykle ciężko za nimi nadążyć. Z kolei złożenie wniosku niezgodnego z aktualnymi przepisami prawa, może w konsekwencji powodować jego odrzucenie.

Właśnie dlatego zachęcamy do nawiązania współpracy z naszą firmę. Eksperci, z którymi współpracujemy na bieżąco aktualizują swoją wiedzę, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.

S24 - rejestracja spółki