Menu Zamknij

Wymogi techniczne S24

Rejestracja spółki przez Internet to sposób znacznie łatwiejszy i szybszy od tradycyjnej formy rejestracji. W odróżnieniu od tradycyjnego zakładania spółki, rejestracja w systemie S24 stawia pewne bariery techniczne, które jednak pokonać można w prosty i szybki sposób.

Elektroniczna rejestracja spółki to taka, do której potrzebne jest przede wszystkim urządzenie komputerowe z dostępem do Internetu. To pierwszy i podstawowy warunek, aby móc założyć spółkę przez Internet. Teraz każdy przedsiębiorca posiadać musi odpowiedni sprzęt elektroniczny do prowadzenia działalności, dlatego wymóg pierwszy nie stanowi dla większości kłopotu.
Kolejnym warunkiem jest posiadanie aktywnego konta na platformie S24. Jeśli przedsiębiorca go nie posiada, musi jak najszybciej dokonać rejestracji oraz aktywacji konta, które założyć można z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. Jeśli już o tym mowa to trzecim warunkiem koniecznym jest posiadanie elektronicznego podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego ePUAP, który konieczny jest nie tylko do rejestracji spółki w systemie S24, ale także do poświadczania składanych elektronicznie dokumentów, między innymi umowy spółki.

S24 - rejestracja spółki