zalozenie-spolki-s24

Szybka aktualizacja danych w KRS

Wielu przedsiębiorców odwleka obowiązek aktualizacji danych spółki na ostatnią chwilę. Warto zwrócić uwagę, że podejmowanie tego rodzaju działań może znacząco wpłynąć na bezpieczeństwo podmiotu na rynku. Zgodnie z przepisami przedsiębiorca ma 7 dni na złożenie wniosku o aktualizację danych spółki w KRS od momentu wystąpienia zmiany.

Często przedsiębiorcy, którzy nie dopełnią obowiązku w terminie potrzebują dokonać szybkiej aktualizacji danych w KRS. Czy to możliwe? Czy da się przyspieszyć procedurę zmiany danych w KRS?

Istotne jest, że czas dokonania zmiany w KRS uzależniony jest od ilości złożonych wniosków. Przedsiębiorcy, którym zależy na szybkiej zmianie danych mogą spróbować złożyć wniosek o przyspieszenie aktualizacji danych w KRS. Muszą jednak liczyć się z tym, że złożenie wniosku nie stanowi gwarancji uzyskania szybkiej zmiany danych.

We wniosku należy podać powód, dla którego wymagana jest szybka aktualizacja danych w KRS. Wniosek powinien zostać podpisany przez osoby upoważnione do reprezentacji podmiotu lub pełnomocnika procesowego.

Przewiń na górę