Menu Zamknij

S24 – założenie spółki przez Internet. Czy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Czy pomoc w rejestracji spółki przez internet jest potrzebna? Wyjaśniamy na czym polega wsparcie specjalistów w zakresie zakładania podmiotu  w s24 oraz przedstawiamy listę korzyści jakie przynosi.

 

  1. Jak przebiega rejestracja spółki przez internet? Koleje etapy procedury  – od założenia konta w systemie, aż po złożenie wniosku do KRS. Instrukcja postępowania w przypadku otrzymania zwrotu wniosku.
  2. Na czym polega pomoc w rejestracji spółki przez internet? Zakres pomocy świadczonej przez ekspertów, zalety wynikające ze współpracy z doradcą, koszty jakie trzeba ponieść.

 

Jeszcze do niedawna zakładanie spółki wcale nie musiało odbywać się przez internet, a możliwość złożenia wniosku o wpis do KRS bez wychodzenia z domu, nie była dostępna dla wszystkich.
Za sprawą zmiany przepisów, która nastąpiła 1 lipca 2021, całkowicie wyłączona została opcja składania dokumentów do rejestru, w formie innej niż elektroniczna. Aktualnie niezależnie od tego czy grono wspólników zdecyduje się na rejestrację podmiotu z umową w formie aktu notarialnego, czy z umową przygotowaną na bazie gotowego wzorca, wniosek do KRS wraz ze wszystkimi obowiązkowymi załącznikami musi mieć formę e-dokumentu i zostać złożony za pośrednictwem odpowiedniego systemu.

Słów kilka o rejestracji spółki przez internet

Procedura założenia podmiotu gospodarczego w formie spółki to bardzo złożone i obszerne zagadnienie. Temat ten można podzielić na dwie części, z których każda dotyczy sporządzania i składania dokumentów w innym systemie.

Ustawodawca przewiduje dwa systemy, i tym samy dwie ścieżki składania wniosku o wpis spółki do eKRS. To, z którego systemu należy skorzystać determinowane jest przez formę umowy spółki.

Rejestracja spółki w systemie s24 / PRS

Pierwszy system to PRS – Portal Rejestrów Sądowych, który przeznaczony jest dla osób rejestrujących firmę z umową sporządzoną jako akt notarialny.

Drugi z systemów służących do rejestracji spółki przez internet to S24. Jest to platforma, która funkcjonuje w Polsce od ponad 10 lat i która umożliwia założenie takich podmiotów jak spółka z o.o., spółka komandytowa, spółka jawna czy prosta spółka akcyjna.

Rejestracja spółki w systemie s24 krok po kroku:

  1. Założenie konta w systemie przez wszystkich wspólników.
  2. Wprowadzenie danych do elektronicznych formularzy dostępnych w systemie.
  3. Wygenerowanie dokumentów i wniosku o wpis spółki do KRS.
  4. Podpisanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
  5. Dokonanie opłat od wniosku i podatku PCC.
  6. Przesłanie dokumentów do sądu rejestrowego.

Błędy we wniosku o rejestrację spółki online:

Niewłaściwe wypełnienie e-formularzy prowadzi do wygenerowania, a następnie złożenia błędnie sporządzonych dokumentów. Skutkiem niedopatrzeń i pomyłek może być odrzucenie wniosku o wpis do KRS lub wezwanie do uzupełnienia braków. Obydwie z tych opcji prowadzą do opóźnienia w otrzymaniu wpisu.

Aby uniknąć ponownego składania dokumentów warto skorzystać z pomocy osób, które w tej kwestii posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie.

 

Pomoc w rejestracji spółki online

Korzystanie z pomocy doradcy, kancelarii czy firmy specjalizującej się w rejestracji spółki  w imieniu wspólników w systemie s24, to dosyć powszechna praktyka – nie bez powodu. Wynika ona z wielu powodów.

Zakres pomocy w rejestracji spółki s24:

W zależności od podmiotu, który udziela pomocy, jej zakres może się różnić. W przypadku naszego biura istnieje dowolność oraz możliwość dostosowania stopnia i zakresu wsparcia do potrzeb.

Oferujemy wykonanie procedury rejestracji spółki od A-Z, które polega na przeprowadzeniu przedsiębiorcy przez kolejne etapy procedury – od momentu założenia konta w systemie, aż po przesłanie wniosku. W ramach współpracy pomagamy wypełnić formularze, wygenerować wniosek, sporządzić wszystkie dodatkowe załączniki, a nawet podpisać dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Możemy również swoją pomoc ograniczyć tylko do udzielenia porad związanych z rozpoczynaniem i prowadzeniem działalności w Polsce, doborem odpowiednich kodów PKD, sposobu rejestracji spółki czy kolejnych etapów procedury.

Jeśli grono wspólników próbowało już założyć spółkę, czy to z umową w formie aktu czy całkowicie przez internet ale niestety sąd odrzucił ich wniosek i wezwał do poprawienia błędów i uzupełnienia braków, i w tym zakresie możemy pomóc. Dokończenie przez nas rozpoczętego procesu zajmie miej niż 7 dni.

Podmioty oferujące pomoc w rejestracji  spółki online:

Specjaliści od zakładania spółek to nie tylko kancelarie prawne ale również i doradcy gospodarczy oraz wyspecjalizowane firmy,  takie jak nasza, w których są oni zatrudniani. Ważne jednak aby korzystać z usług osób posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jest to gwarancja na to, że niezależnie w jakiej formie dokonujemy rejestracji firmy, przebiegnie ona pomyślnie.

Ile kosztuje zakładanie spółki przez internet?

Koszt rozpoczynania działalności w formie spółki to wydatek, który często martwi wspólników. Zupełnie niepotrzebnie. Koszt zakładania spółki w s24 to suma wydatków jakie poniesiemy na podatek od czynności cywilnoprawnych,  opłatę od wniosku, opłatę od ogłoszenia wpisu w MSIG oraz koszt wynagrodzenia dla osoby czy firmy, która pomagała w sporządzeniu i złożeniu dokumentów do KRS. Niestety prawie wszystkie z wymienionych kosztów są zmienne.
Stała jest tylko opłata od wniosku – 250zł oraz opłata za ogłoszenie w MSIG – 100 zł.

To ile kosztuje usługa obejmująca zakładanie spółki zależy od stopnia zaangażowania w procedurę, od tego czy pomoc obejmuje sporządzenie treści umowy i od systemu w którym dokonuje się złożenia wniosku.

Zapraszamy do wspólnego zakładania spółki w systemie s24 przez internet!

S24 - rejestracja spółki