Menu Zamknij

Jakie sprawy można załatwić w S24?

System S24 powstał w celu usprawnienia załatwiania spraw związanych z zakładaniem oraz prowadzeniem firmy. Głównym jego założeniem jest pomoc przedsiębiorcom, którzy mają możliwość dopełnienia wielu niezbędnych formalności bez wychodzenia z domu.

Warto tutaj jednak zaznaczyć, że w większości przypadków korzystanie z systemu S24 zobowiązuje do posiadania podpisu umożliwiającego potwierdzenie tożsamości. Mowa tutaj o jednym z poniższych narzędzi:
– profil zaufany
– kwalifikowany podpis elektroniczny

Przede wszystkim istotne jest to, że załatwianie spraw przy użyciu systemu S24 jest znacznie prostsze oraz zajmuje mniej czasu. Większość dokumentów generowana jest automatycznie, więc przedsiębiorca zobowiązany jest do szybkiego uzupełnienia właściwych pól.

Jakie sprawy można załatwić w S24?
1. Założenie spółki
2. Dokonanie zmian w KRS (zmiana umowy spółki, zmiana zarządu, powołanie Rady Nadzorczej, zmiana danych wspólników, zmiana zakresu PKD)
3. Złożenie sprawozdania finansowego

System ułatwia przedsiębiorcom prowadzenie firmy oraz dokonywanie niezbędnych obowiązków związanych ze spółką z o.o. oraz pozostałymi formami podmiotów na rynku.

S24 - rejestracja spółki