Menu Zamknij

Jak zostać franczyzobiorcą?

Franczyza jest modelem biznesowym, który ciągle zyskuje na popularności. Jest to idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy nie mają sprecyzowanego planu na własną działalność. Zatem jak zostać franczyzobiorcą?

Ważnym aspektem zostania franczyzobiorcą jest sprawdzony plan biznesowy, na którego oparciu zakłada się własny biznes. Dzięki temu ryzyko niepowodzenia jest znacznie mniejsze. Dodatkowo franczyzobiorca nie prowadzi własnych kampanii marketingowych, gdyż należy to do obowiązku franczyzodawcy. 

Pierwszym krokiem do zostania franczyzobiorcą jest podjęcie decyzji, na jaką franczyzę się zdecydować. Po podjęciu decyzji zawarta zostaje umowa franczyzowa. Na niej powinny być zawarte informacje o postanowieniach, prawach i obowiązkach. Następnym krokiem jest pakiet franczyzowy, który przedsiębiorca dostaje od franczyzodawcy. Obejmuje on znak towarowy, know-how, podręcznik operacyjny, w którym znajdują się wszelkie informacje o zasadach prowadzenia działalności; szkolenia i inne usługi, które świadczy franczyzodawca oraz opłaty franczyzowe.

Aby skorzystać z możliwości jakie daje franczyza, należy w pierwszej kolejności założyć własną działalność. Można przy tym skorzystać z systemu S24, który pozwala na znacznie szybszy proces.

S24 - rejestracja spółki