Menu Zamknij

Czynności po założeniu spółki z o.o. w s24

Proces założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością składa się z kilku etapów, które łatwo można “przejść”, jeśli się jest do nich odpowiednio przygotowanym. Po złożeniu i opłaceniu wniosków o rejestrację spółki w systemie elektronicznym Sąd w ciągu 1-2 dni wpisuje nowy podmiot do rejestru nadają mu potrzebny numery KRS i z reguły w tym samym czasie otrzymuje on pozostałe numery: NIP oraz REGON.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być podatnikiem podatku VAT, jeśli jest taka potrzeba, wówczas samodzielnie należy dokonać zgłoszenia do VAT i opcjonalnie do VAT EU.

Właściciele nowo powstałej spółki z o.o. powinni w pierwszej kolejności założyć dla spółki rachunek bankowy. Kolejnym krokiem, który należy niezwłocznie wykonać jest znalezienie biura rachunkowego lub księgowej i podpisanie umowy na prowadzenie firmowej księgowości.

Bardzo ważne jest, aby w ciągu 7 dni od założenia dokonać rejestracji spółki w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych.

W ciągu 14 dni od zawarcia umowy spółki należy zapłacić podatek od czynności cywilno-prawnych składając deklarację PCC-3 (podatek stanowi 0,5% wysokości kapitału zakładowego).

Dane uzupełniające do Urzędu Skarbowego należy zgłosić w ciągu 21 dni od założenia spółki.

 

 

 

 

 

 

S24 - rejestracja spółki